Wykorzystywane technologie

Dźwiękoprzepuszczalne tkaniny, takie jak ClearPix2 umożliwiają przeniesienie jakiegoś prognozowanego światła przez ich struktury. W przypadku ClearPix2 97% światła jest zatrzymywana i dostępna dla reprodukcji obrazu. Oznacza to, że trzy procent przechodzi przez struktury ekranu i może odbijać się od elementów umieszczonych z tyłu ekranu, takich jak ekran telewizora lub głośniki.

Istnieją dwa sposoby radzenia sobie z tą sytuacją. Instalator może ściśle kontrolować otoczenie za ekranem. Jednak to rozwiązanie może być kosztowne i czasochłonne. Drugim, wygodniejszym sposobem jest użycie warstwy czarnego materiału umieszczonego bezpośrednio z tyłu ekranu. Zintegrowana ze strukturą ekranu, czarna warstwa podkładu nie ma negatywnego wpływu na montaż ekranu kinowego, co czyni go o wiele bardziej elastyczną i opłacalną propozycją.

Rzućmy okiem na przykład z życia wzięty. Tkanina ClearPix2 ma poziom przezroczystości 3%. Oznacza to, że 97% przewidywanego światła jest zatrzymane przez sito, a trzy procent światła przechodzi przez ekran. Jeśli umieścimy z tyłu ekranu idealne lustro, całe światło będzie odbijane, niszcząc doświadczenie wideo. Jeśli kładziemy warstwę zatrzymującą światło, z poziomu przezroczystości 10%, tylko 0,3% pierwotnej mocy światła może odbijać się w lustrze. Kolejne 90% jest zatrzymane przy przejściu przez drugą warstwę zatrzymującą światło. Oznacza to, że 99,97% światła jest zatrzymane przez czarną warstwę podkładową!

Dodatkowym efektem użycia czarnej warstwy podkładu jest poprawa kontrastu wyświetlanego obrazu. Nie wpływa to na poziom bieli ani na jasność w dowolnych kolorach.

Celem dźwiękoprzepuszczalnej tkaniny, takiej jak ClearPix2 THX jest połączenie doskonałej wydajności wideo z doskonałą jakością dźwięku.

Połączenie ClearPix2 i czarnej warstwy daje maksymalny poziom tłumienia sygnału 2 dB, co wymaga jedynie zmiany poziomu w procesorze dla głośników umieszczonych z tyłu ekranu. Pasmo przenoszenia pozostaje gładkie i nie wymaga dodatkowego wyrównania.