Wykorzystywane technologie

Celem systemu napinania TFX™ jest przedstawienie wiszącego ekranu w prawidłowy sposób, bez zniekształceń. Wymaga to zastosowania siły zarówno w pionie jak i w poziomie. Osiąga się to zazwyczaj za pomocą pojedynczej masy na dole ekranu, która jest zamocowana do boku ekranu za pomocą kabli. Przekształca się część siły pionowej do siły bocznej, napinając ekran w obu kierunkach. Niestety system ten jest nieskuteczny. Gdy wzrasta wielkość ekranu staje się on sztywniejszy, wymagana jest bardziej waga pionowa, aby zwiększyć siły boczne. Przez to struktura staje się mechanicznie niestabilna i powoduje potencjalnie uszkodzenia wałka.

Opatentowany system napinania TFX™ wykorzystuje dwa rozsprzęgnięte ciężary, jeden umieszczony wewnątrz drugiego. Każdy ciężar zoptymalizowany jest do jego funkcji. Jeden wywiera siłę tylko w kierunku pionowym, drugi jest przymocowany do krawędzi ekranu kinowego i ma zastosowanie jedynie siły bocznej.

Obciążniki działaja jako jeden zespół. System TFX™ oferuje wiele korzyści zarówno dla instalatora jak i dla użytkownika końcowego. Dla instalatora oznacza efektywną strukturę, która może być zoptymalizowana w odpowiednim miejscu, eliminując możliwość uszkodzenia wałka. Korzyścią jest powiększenie wielkości ekranu, a zatem wielkości konstrukcji. Zaletą są również grubsze, bardziej sztywne tkaniny ekranu, które wymagają większej siły poprzecznej w stosunku do pionu. Dla użytkownika końcowego, system TFX™ pozwala na większy zakres wyboru tkaniny, w większej gamie rozmiarów ekranu z możliwością dodatkowych kombinacji rozwijania.

Cechy:

  • Płaski, pozbawiony fal ekran
  • Nie powstają żadne zagniecenia
  • Pozwala na użycie większych, bardziej stabilnych ekranów, z możliwością dodatkowych kombinacji rozwijania
  • Regulowane napięcie boczne, niezależnie od wielkości